پسیو شبکه های محلی

پسیو شبکه های محلی

۱۷ شهریور, ۱۳۹۳
admin
No Comments

شبکه های پسیو، برق و ارتینگ ساختار یافته (Structured Cabling)

انجام کابل کشی ساختمان برای شبکه های دیتا و تلفن یکی از اصلی ترین بخش های اجرای پروژه های IT و ICT می باشد.استفاده از  استاندارد ANSI/EIA/TIA 568B.2 : 2002 و ISO/IEC 11801 در تمام مراحل طراحی و اجرا  توسط شرکت پیشگامان شبکه ویراضامن برخورداری از زیر ساختی کارا و قابل اطمینان جهت پیاده سازی دیگر سرویس های مورد نیاز نرم افزاری و سخت افزاری در سازمان ها، بانک ها و موسسات مالی و اعتباری می باشد.

تنوع محیط های انتقال اطلاعات، خصوصاً هنگامی که در یک محل پیاده سازی گردند، مشکلاتی در زمینه نگهداری و توسعه آنها ایجاد می نماید. راه حل این معضل، یکپارچگی در انتخاب نوع کابل و اتصالات جهت پیاده سازی کاربردهای مختلف می باشد. در این رابطه استانداردهایی توسط مؤسسات بین المللی با مضمون کابل کشی عمومی (Generic Cabling) و یا کابل کشی ساخت یافته(Structured Cabling) معرفی و عرضه شده اند. شرکت های سازنده ملزومات کابل کشی، محصولات خود را منطبق با این استاندارد تولید و عرضه می نمایند. کابل کشی ساخت یافته سیستمی است مشتمل بر پریزها، کابل ها (مسی و یا فیبر نوری)، اتصالات و تابلوهای اتصال (Patch Panels) ، که فرآیندهای طراحی، نصب، تست و تضمین عملکرد سیستم از اجزاء لاینفک این مجموعه می باشند.

در یک سیستم کابل کشی ساخت یافته واقعی، کابل ها، پریزها و اتصالات برای کلیه کاربردها یکسان هستند، بنابراین یک پریز جهت کاربردهای مختلف تلفن، دیتا، تصویر و یا سرویس های دیگر قابل استفاده می باشد. در صورت تغییر نیاز، کاربرد یک پریز به راحتی با جابجایی در تابلو اتصال (Patch Panel) قابل تغییر و مدیریت می باشد.

در نگرش اولیه به هزینه های کابل کشی ساخت یافته در مقایسه با کابل کشی سنتی، آن را افزون تر می یابیم، با توجه به اینکه طول عمر کابل کشی ساخت یافته ۱۵ الی ۲۰ سال تضمین می گردد، می توان آنرا به عنوان یک سرمایه گذاری دراز مدت قلمداد نموده و این هزینه را با استناد به بالا رفتن نسبت قیمت به کیفیت (Price / Performance) توجیه کرد. ثانیاً در کابل کشی به شیوه سنتی، تغییرات، جابجائی و کاربردهای جدید، مستلزم وقفه در روند اجرایی شبکه (تا پایان اعمال تغییرات) می گردد، که این وقفه در سازمان ها و شبکه های بزرگ فناوری اطلاعات ، بانک ها و مؤسسات مالی و اعتباری گاهی زیان های مالی جبران ناپذیری را به دنبال داشته و هزینه های غیر مستقیم بسیار بیشتری را نسبت به هزینه های اولیه کابل کشی ساخت یافته ایجاد می نماید.

مدیران شرکت پیشگامان شبکه ویرا به عنوان مشاور و مجری در زمینه شبکه های کامپیوتری، پروژه های متعددی را به انجام رسانده است.این شرکت  با برخورداری از تیم های مجرب در زمینه کابل کشی و نصب و سربندی تجهیزات شبکه توانمندی و دانش فنی طراحی و نصب سیستم های کابل کشی ساخت یافته را بر مبنای استانداردهای مربوطه دارا می باشد.

 

  • نصب و اجرای انواع ترانکینگ و داکت
  • کابل کشی شبکه، تلفن، برق و UPS
  • راه اندازی و اجرای شبکه های بیسیم Wireless و Point to Point
  • اجرای شبکه ساختار یافته
  • آرایش انواع رک دیواری و ایستاده
  • نصب انواع پچ پنل
  • ارائه نقشه از بستر کابلی و بی سیم شبکه